top of page
Sök

Ny styrelse mm efter årsmötet

Uppdaterat: 20 sep. 2023

Tack till er alla som deltog i årsmötet 8 mars. Här är några av punkterna som klubbades: - Följande ledamöter omvaldes till styrelsen för 2023: Henrik Sporje (ordförande), Philippe Bron, Ulla Ringblom, Erik Brinkman, Annasara Raab och Camilla Deguemp - Elisabeth (Lisa) Larsson valdes till ny ledamot - Gunnar Millqvist valdes till revisor - Styrelsen 2022 beviljades ansvarsfrihet - Budget och verksamhetsplan för 2023 godkändes. Den balanserade budgeten är baserad på betydligt lägre avgifter för medlemmar än icke-medlemmar vid arrangemangen.

Efter det raskt genomförda mötet följde informella och kreativa diskussioner om olika aktiviteter för klubbens medlemmar. Vi har all anledning att återkomma till er med dessa, men vi önskar fler förslag från er som inte hade möjlighet att närvara. Efter Eriks idoga sökande har vi nu tillgång till olika lokaler i Genève som är lämpliga för exvis föredrag, musikarrangemang och filmvisningar. Förslag är välkomna! Kontakta någon i den nya styrelsen - kontaktuppgifterna hittar ni under fliken Om oss . Sist men inte minst, ett stort tack till Sabine för de härliga semlorna!
102 visningar

Senaste inlägg

Visa alla

Comments


bottom of page